Pradžia > Muzika > Išskirtinis muzikos festivalis Roterdame

Išskirtinis muzikos festivalis Roterdame

Kartu su šiltais orais į Lietuvą ateina festivalių metas. Publika dažniausiai kviečiama į dviejų tipų festivalius: laike ir erdvėse išsisklaidžiusius džiazo ar klasikinės muzikos renginius arba – kelių dienų trukmės roko ar bliuzo muzikos koncertų maratonus gryname ore, liaudyje vadinamus „purvo šventėmis“. Skaitojams pristatysime kitokio formato ir turinio, pasaulinio lygio festivalį. Roterdame vykstantis kasmetinis džiazo festivalis „North Sea Jazz“ (Šiaurės jūros džiazas) – renginys, kurio verta laukti visus metus.

 Pirmą kartą lankantis festivalyje „North Sea Jazz“ apima savotiška egzistencinė neviltis. Laikydamas rankose festivalio atlikėjų grojimo tvarkaraštį aiškiausiai suvoki savo fizinių ir dvasinių galimybių ribas. Penkiolika scenų, kuriose vienu metu groja puikūs muzikantai. Rinktis atlikėją, kurio klausai jau daug metų ar pažiūrėti į šių metų populiariuosius?

Net stipriausi nervai „neatlaiko“ kai reikia rinktis čia ir dabar: į dešinę – Sergio Mendes, į kairę – Gnarls Barkley. Arba: Bobby McFerrin ar Pat Metheny Trio.  Matthew Herbert Big Band  ar Jill Scott   Cassandra Wilson ar George Benson…. Ir tuo pat metu dar virš dešimties scenų, virš dešimties perspektyvių naujokų ar užtikrintų profesionalų. Tokie skausmingi pasirinkimai vyksta nuo pat festivalio pradžios iki pabaigos. Pirmąją dieną mėginimas bent pažiūrėti į visas žvaigždes baigėsi apgailėtinu fiziniu ir moraliniu pervargimu. Festivaliui „North Sea Jazz“ reikia ruoštis. O kad jis to vertas – parodo ir apie praeitų metų festivalio 70 000 žiūrovų. Džiugu, kad kiekvienais metais festivalį aplanko ir vis daugiau lietuvių.

Festivalis “Norht Sea Jazz” – kasmetinis džiazo muzikos festivalis, vykstantis kiekvieną antrą liepos savaitgalį Roterdame (Olandija). Trijų dienų festivalio įkūrėjas – Paul Acket, verslininkas ir džiazo gerbėjas. Sėkmingai pardavęs savo verslą, Acketas siekė publikai pristatyti džiazo muzikos įvairovę – nuo amerikietiškojo džiazo iki europietiškojo avangardo. Pirmasis „North Sea Jazz“ įvyko 1976 m. ir iš karto susilaukė didžiulės sėkmės: šešios scenos, trisdešimt valandų muzikos ir 300 atlikėjų grojusių devyniems tūkstančiams žiūrovų. Pačiame pirmajame festivalyje grojo tokios džiazo legendos kaip Benny Goodman, Miles Davis, Sarah Vaughan, Count Basie, Dizzy Gillespie ir Stan Getz.

Šiandien „North Sea Jazz“ išaugęs iki penkiolikos scenų ir apie 1200 atlikėjų. Pasaulyje šis festivalis garsėja pristatoma muzikinių stilių įvairove: čia galima išgirsti geriausius Naujojo Orleano džiazo, svingo, bebopo, fusion, bliuzo, gospelų muzikos, funk, soul ir drum n bass muzikos atlikėjus. Veiksmas verda didžiuliame Roterdamo komplekse Ahoy. Koncertai vyksta skirtingose scenose, pavadintose pasaulio upių vardais: nuo didžiulių arenų (Amazon, Darling, Hudson) iki kamerinių salių ar lauko scenų. Festivalio diena prasideda popietę, 16–17 val. Ir tęsiasi iki 2–3 nakties. Beje, šio festivalio proga Roterdamo metro iš Ahoy komplekso važinėja žymiai vėliau nei įprasta – iki pat koncertų pabaigos.

Festivalis stulbina ne tik ryškiausiomis žvaigždėmis ir įvairiakrypte programa, bet ir puikia organizacija – nors kiekvieną dieną čia susirenka dešimtys tūkstančių žiūrovų, nuolat lekiančių iš vieno koncerto į kitą, nesijaučia spūsties, trinties ar kitų nesklandumų – maistas, gėrimai, tualetai, reikiamos koncertų salės pasiekiami be mūsų kraštams būdingo erzelio.

Kategorijos:Muzika Žymos:
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: